Eltrim Kable Sp. z o.o. | Producent przewodów elektrycznych

Facebook +48 23 697 03 00
Historia

Eltrim Kable Sp. z o.o. powstał w 1989 roku
jako jeden z pierwszych na rynku prywatnych producentów przewodów w Polsce.

Firma rozpoczęła działalność pod nazwą Zakład Produkcji Przewodów Elektrycznych ELTRIM i początkowo specjalizowała się tylko w produkcji przewodów instalacyjnych. Duży popyt na rynku po transformacji systemowej umożliwiły firmie szybki rozwój. Z roku na rok Eltrim zwiększał swój udział w rynku i wielkość sprzedaży stając się w krótkim czasie jednym z liderów w Polsce. W 2007 roku firma przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Duże nakłady inwestycyjne umożliwiały wprowadzanie do produkcji wciąż nowych pozycji asortymentowych. Dziś nasza oferta obejmuje między innymi: przewody instalacyjne, przewody giętkie do odbiorników ruchomych, kable energetyczne miedziane i aluminiowe do 6KV, kable sygnalizacyjne, przewody sterownicze i do przesyłu danych, kable okrętowe, kable górnicze, liny kolejowe oraz szeroką gamę przewodów napowietrznych do budowy linii średniego i wysokiego napięcia. Ścisła współpraca firmy z jednostkami naukowo-badawczymi, szczególnie w zakresie przewodów napowietrznych pozwala wciąż udoskonalać i rozwijać nasze produkty. W 2016 roku w związku ze zdecydowaną przewagą produkcji kabli elektroenergetycznych i wyspecjalizowaniu się głównie w tego typu asortymencie firma zmieniła nazwę na Eltrim Kable Sp. z o.o.

Zakład produkcyjny i siedziba firmy zlokalizowane są w miejscowości Ruszkowo, w północno-środkowej Polsce, w otoczeniu mazurskich jezior i lasów.
Na infrastrukturę zakładu składa się: 7 hal produkcyjnych o powierzchni 7000m2, nowoczesny park maszynowy (15 linii produkcyjnych wyprodukowanych przez światowych liderów przemysłu kablowego), hala magazynowa o powierzchni 3300m2, plac bębnowy o powierzchni 6500m2, biura handlowe, techniczne i projektowe. Dostarczamy przewody i kable do największych hurtowni elektrycznych w kraju i za granicą, do zakładów energetycznych i dla przemysłu. Eksport stanowi ok. 10% sprzedaży (głównie Rosja, Niemcy, Austria, Norwegia, Dania, Litwa, Łotwa i Estonia). Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań logistycznych, co sprzyja szybkiej i sprawnej realizacji zamówień. Misją, która od lat przyświeca firmie jest „jakość i partnerstwo handlowe kluczem do sukcesu”.

Posiadamy system jakości PN – EN ISO 9001:2015-10 oraz tytuł Jakość Roku 2012

Historia

 

Nasza firma ma zaszczyt należeć do samorządu gospodarczego

Historia

Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies oraz zapoznałeś się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych. Więcej informacji